facebook youtube

Nezávazná poptávka

Textace ZDE

  Obnovit CAPTCHA  
 

Propojovací optické kabely s konektory značky Diamond patří stále k tomu nejlepšímu, co lze na dnešním trhu vláknové optiky nalézt, a to hlavně díky technologii aktivního středění jádra optického vlákna v konektorové feruli.

Aktivní středění vlákna umožňuje vícevrstvé ferule (titan, keramika). Cílem středění je redukce vložného útlumu konektoru a zároveň minimalizace excentricity polohy jader v konektorovém spojení. Při procesu středění dochází k centrování jádra vůči geometrické ose ferule.

Propojovací kabely jsou vyráběny a testovány podle přísných kvalitativních požadavků. Jejich optické a mechanické parametry vyhovují předepsaným standardům IEC.

Provedení:

  • ferule průměr 2,5 nebo 1,25 mm, vícevrstvá (keramika, titan)
  • typy E2000, SC, FC, F3000
  • broušení PC, APC
  • MM nebo SM vlákno
  • standardní (typ. IL ? 0,2 dB) nebo špičková kvalita (? 0,1 dB)

Aplikace:

  • telekomunikační optické spoje
  • měřicí a testovací šňůry
  • průmyslové a vojenské aplikace
  • senzorová technika
  • vstupní/výstupní rozhraní aktivních zařízení
Katalogový list ke stažení v PDF  pdf ikona
Parameters Singlemode  0.1dB APC/8° Singlemode  APC/8° Singlemode  PC/0° Multimode  PC/0°
Insertion Loss IL (Random mating) [dB] : * max 0,1 (unparalleled) typ. 0,2, max 0,4 typ. 0,2, max 0,4 typ. 0,2, max 0,4
Return Loss RL [dB]: ** min. 85 min. 70 min. 50 typ. 40
Connector type : E2000TM, F3000TM, SC, FC, DIN, ST, ...
Repeatability (1000 matings) [dB]: max +/- 0,1
Operating temperature  [°C]: -40 to +85
Storage temperature [°C]: -40 to +85
Color keying (thumb-latch & adapter frame)*** Blue, beige, black, red, orange, yellow, green, violet
IL max [dB] / λ[nm] - non telcom wavelengths 0,4/1050, 0,5/900, 0,6/850, 0,7/780, 0,9/630, 1,2/460

 *) Tested at 1310 and 1550 nm. **) Tested at 1310nm ***) Standard colors for connector/boot/adapter are: Beige/Black/Beige (MM PC 50um); Beige/Beige/Beige (MM PC 62,5um); Blue/Blue/Blue (SM PC); Green/Green/Green (SM APC).